11.03.2022

Najlepsze polskie blogi finansowe – dlaczego warto je czytać?

Finanse osobiste to niezwykle ważny temat. Niestety, wiele osób tajniki właściwego zarządzania pieniędzmi odkrywa dopiero w dorosłym życiu. Nigdy nie jest jednak za późno, aby nauczyć się oszczędzania i właściwego zarządzania finansami osobistymi. Niezwykle pomocne są w tym zakresie porady innych, bardziej doświadczonych ludzi, którym udało się wypracować skuteczne sposoby na zarządzanie pieniędzmi i chętnie dzielą się nimi publicznie. Ich historię przedstawiają polskie blogi finansowe.

W czym pomagają finansowe blogi?

Blog finansowy to „dziennik” internetowy, którego autor pisze o swoich sposobach na zarządzanie pieniędzmi. Przygotowując swoje artykuły, najczęściej korzysta z osobistych doświadczeń, wiedzy zdobytej w książkach oraz dzieli się z czytelnikami swoimi przemyśleniami. Blogi finansowe skupiają się wokół pieniędzy, oszczędzania oraz inwestowania kapitału. Poruszają także aktualne tematy finansowe oraz radzą czytelnikom, jak mogą lepiej zorganizować swój domowy budżet.

Wiedza, którą zawierają finansowe blogi jest niezwykle cenna zarówno dla osób, które nie wiedzą, jak zarządzać swoimi finansami, jak i tych, którzy chcieliby poznać nowe, być może lepsze sposoby wykorzystania oszczędności. Co więcej, polskie blogi finansowe nie unikają także tematu zadłużenia – na ich łamach można bowiem znaleźć wiele cennych porad, które pozwalają wyjść z długów lub w przyszłości uniknąć problemów finansowych.

Spis blogów finansowych, które warto znać!

Finansowe blogi z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Pieniądze przestały być już bowiem tematem tabu, a autorzy blogów skutecznie udowadniają, że zdecydowanie warto o nich mówić i zwiększać świadomość społeczną w zakresie oszczędzania oraz umiejętnego zarządzania domowym budżetem.

Jednym z nich jest Michał Szafrański blog, którego cieszy się ogromnym zainteresowaniem czytelników. Autor porusza na nim zawsze aktualną tematykę oszczędzania pieniędzy, inwestowania w nieruchomości, a także recenzuje warte zainteresowania produkty finansowe. Nie brakuje także komentarzy zmian ekonomicznych w Polsce oraz porad, w jaki sposób na nich nie stracić. Warto także wiedzieć, że Michał Szafrański jest autorem nie tylko poczytnego bloga, ale także książki. Pozycja Finansowy Ninja to ponad 540 stron wiedzy o oszczędzaniu, inwestowaniu, podatkach oraz skutecznych negocjacjach, które pomogły tysiącom osób osiągnąć bezpieczeństwo finansowe.

Innym blogiem, który również warto znać, jest Rekin Finansów – opinie o nim mówią same za siebie! Ten blog finansowy jest szczególnie cenionym źródłem wiedzy dla osób, które stoją przed wyborem konkretnego produktu bankowego – Rekin Finansów przestawia aktualne oferty w przejrzysty i obiektywny sposób, dzięki czemu możemy trafnie ocenić ich atrakcyjność oraz zainwestować swoje pieniądze w opłacalne produkty finansowe.

Osoby poszukujące wiedzy z zakresu finansów, oprócz najpopularniejszych polskich blogów finansowych, mogą skorzystać także z porad, które na swoim blogu regularnie publikuje Pożyczka Plus. Oferujemy nie tylko szybkie pożyczki gotówkowe w wysokości od 200 do 15 000 zł, ale skupiamy się także na edukowaniu – w artykułach blogowych poruszamy najciekawsze i najbardziej przydatne współczesnym ludziom aspekty dotyczące finansów osobistych, domowego budżetu oraz produktów finansowych.

Podobne artykuły

Najczęstsze powody odrzucenia wniosku o pożyczkę

Starasz się o chwilówkę, ale okazało się, że wniosek został odrzucony? Zastanawiasz się, dlaczego tak się stało? Przedstawiamy poniżej kilka możliwych przyczyn.

13.05.2022Pokaż więcej
Podatek od pożyczki – kto i kiedy musi go zapłacić?

Pożyczanie pieniędzy nie jest dziś tematem tabu. Coraz więcej osób korzysta ze wsparcia finansowego zarówno w rodzinie i wśród przyjaciół, jak i w instytucjach specjalizujących się w pożyczkach gotówkowych. Warto jednak wiedzieć, że to, od kogo pożyczymy pieniądze, determinuje obowiązek uiszczenia dodatkowej opłaty – jest nią podatek od pożyczki. Sprawdźmy, kto płaci podatek od pożyczki, […]

06.05.2022Pokaż więcej
Domowy budżet – jak oszczędzać pieniądze? 

Pieniądze są podstawą naszego codziennego funkcjonowania. To m. in. dzięki nim możemy wieść godne i satysfakcjonujące życie. Kluczem do sukcesu nie jest jednak zarabianie jak najwyższych kwot, lecz rozsądne i mądre planowanie codziennych wydatków. Właściwie zorganizowany budżet domowy pozwala mieć środki zarówno na bieżące opłaty i przyjemności, jak i nieprzewidziane wydatki, które mogą pojawić się […]

08.04.2022Pokaż więcej
Co to jest RRSO?

Skrót RRSO jest bardzo dobrze znany wszystkim pożyczkobiorcom. Osoby, które wcześniej nie korzystały ze wsparcia finansowego banków i firm pożyczkowych, często jednak nie wiedzą, co to jest RRSO i jak wpływa na wysokość ich zobowiązania. W tym artykule wyjaśnimy szczegółowo, co to RRSO i powiemy wszystko, co każda osoba planująca wkrótce ubieganie się o pożyczkę […]

25.03.2022Pokaż więcej
Czy można wziąć pożyczkę na pesel? 

Kredyty i pożyczki to jedne z najpopularniejszych produktów finansowych oferowanych przez banki i firmy pożyczkowe. W ostatnich latach dostęp do nich staje się coraz łatwiejszy i mniej wymagający pod względem formalnym – pożyczki możemy zaciągać online, a instytucje wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, ograniczają formalności. Szczególnie korzystne są warunki udzielania chwilówek, które można uzyskać bez zaświadczeń […]

18.02.2022Pokaż więcej
Pożyczka dla obywateli Ukrainy  – Nowa oferta od Pożyczka PLUS

Pożyczka PLUS przedstawia kolejną PLUS ofertę. Miło nam jest poinformować, że za pośrednictwem Pożyczka Plus będzie dostępna także oferta Pożyczki dla obywateli Ukrainy.

11.02.2022Pokaż więcej
Pożyczka przez internet bez zaświadczeń – jak ją uzyskać?

Pożyczki przez internet to jeden z symboli naszych czasów. To nowoczesne, idealnie skrojone na miarę potrzeb i oczekiwań współczesnych klientów produkty finansowe, do których dostęp można uzyskać bez wychodzenia z domu. Mimo tego, że pożyczka przez internet bez zaświadczeń funkcjonuje na polskim rynku od dobrych kilku lat, sporo osób nadal nie wie, jak działają te […]

04.02.2022Pokaż więcej
 • Pierwsza pożyczka
 • Kolejna pożyczka
Kwota pożyczki
Kwota pierwszej pożyczki to maksymalnie 5000 zł. Wyższa kwota dostępna przy kolejnej pożyczce.
100015000
Termin spłaty
Termin pierwszej pożyczki to maksymalnie 30 dni. Dłuższy termin dostępny przy kolejnej pożyczce
5 dni30 dni
 • Twój rabat będzie widoczny po zalogowaniu się do Profilu Klienta
  Weź do 3000 zł za 0 zł, nawet do 5000 zł
  z RABATEM 50%
 • Koszt pożyczki0 zł0 zł
 • RRSO0%0%
 • Kwota do zwrotu
  01.01.2021
  0 zł0 zł
Formularz informacyjny Reprezentatywny przykład
icon
PRZERWA TECHNICZNA
Obecnie prowadzone są prace serwisowe.

Wprowadzamy rozwiązania, które ułatwią korzystanie z naszego serwisu.

Przepraszamy za utrudnienia.

Polecane artykuły