23.08.2019

Przedszkole dla dziecka- jak je wybrać?

W przedszkolu dziecko spędza dużo czasu. Nic więc dziwnego w tym, że rodzice świeżo upieczonych przedszkolaków chcą wybrać najlepszą z możliwych opcji. Ale właściwie na co zwrócić szczególną uwagę? Lepsze będzie przedszkole publiczne, czy prywatne? Podpowiadamy!

W życiu praktycznie każdego rodzica w końcu przychodzi taki czas, że decydujemy się posłać nasze dziecko do przedszkola. W końcu chcemy, żeby rozwijało swoje umiejętności społeczne, a w tym zdecydowanie pozwoli mu przebywanie z innymi dziećmi. Nauka przedszkolna pozwala również małemu odkrywcy lepiej zrozumieć otaczający go świat. Nie trudno również zgodzić się z tym, że przedszkole wywiera silny wpływ na rozwój dziecka, dlatego chcemy być pewni, że wybierzemy do tego odpowiednie miejsce. Na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze przedszkole dla naszego dziecka?

Dobre przedszkole – na co zwrócić uwagę?

pierwsze przedszkoleWybierając przedszkole dla swojego dziecka każdy rodzic powinien się kierować kilkoma kryteriami. To właśnie na nie szczególnie warto zwrócić uwagę, jeżeli szukamy miejsca idealnego do dalszego rozwoju naszego małego odkrywcy. Po pierwsze jest to bezpieczeństwo. Zdecydowanie warto się upewnić, czy pomieszczenia są dostosowane do swoich małych użytkowników. Chodzi tu na przykład o to, czy zabawki są odpowiednie dla wieku danej grupy przedszkolnej, czy dzieci mają miejsce właściwie przygotowane go zabawy. Ważne jest również zabezpieczenie drzwi wejściowych. Po drugie, dobrze się upewnić, że plan dnia zawiera drzemki. Niektóre przedszkola zamiast przymusowego leżakowania umożliwiają dzieciom inny sposób relaksu – na przykład poprzez oglądania bajki. To o tyle interesująca opcja, że pozwala dzieciom wypocząć w zależności od potrzeb.

Ważne są również godziny otwarcia – dobrze, gdyby były dostosowane do naszego czasu pracy. Po czwarte, liczebność grupy przedszkolnej również nie pozostaje bez znaczenia. Zbyt liczna grupa (na przykład przekraczająca 20 osób może uniemożliwić opiekunom poświęcenie każdemu dziecka tak potrzebnej mu uwagi. Przy wyborze odpowiedniego przedszkola jedzenie również nie pozostaje bez znaczenia. Warto się zapoznać z przykładowym jadłospisem dziecka na cały tydzień. W ten sposób sprawdzimy, czy dieta jest różnorodna, a porcje odpowiedne dla dziecka w danym wieku. Oprócz wyżej wymienionych kwestii warto również dowiedzieć się, jak często są organizowane zebrania z rodzicami, czy dziecko będzie miało ustalony stały rytm dnia i zapoznać się z ofertą zajęć dodatkowych. Jeżeli tylko mamy możliwość, to dobrym pomysłem jest rozmowa z nauczycielką przedszkolną. W końcu to głównie tej osobie powierzamy opiekę nad naszym dzieckiem.

Przedszkole prywatne czy publiczne – co będzie lepszym rozwiązaniem?

przedszkole niepublicznePrzedszkola często mają określone profile – językowe, artystyczne, czy muzyczne. Najczęściej jednak dotyczy to placówek prywatnych. Przedszkola publiczne i niepubliczne różnią się przede wszystkim ceną – za publiczne płacimy około 250 złotych miesięcznie, natomiast za prywatne nawet 700 złotych miesięcznie. Warto wiedzieć, że w przedszkolach prywatnych zajęcia dodatkowe są już wliczone w czesne, natomiast w przypadku publicznych dodatkowo za to płacimy.

Warto również zdawać sobie sprawę z tego, że w przedszkolu prywatnym dziecko ma zdecydowanie więcej uwagi ze strony opiekunów. Z prostego powodu – jest ich więcej, niż w przedszkolach publicznych. Dlatego jeżeli właśnie na tym zależy nam najbardziej, to właśnie na przedszkole prywatne powinniśmy się zdecydować.

Warto wiedzieć, że wysłanie dziecka do przedszkola również wiąże się z pewnymi opłatami, nawet jeżeli jest to przedszkole publiczne. Jeżeli nie jesteśmy na nie przygotowani, to pomocne może się okazać zaciągnięcie szybkiej pożyczki. W końcu wrześniowe wydatki są zawsze najtrudniejszym okresem dla rodziców, dlatego warto czasami sięgnąć po wsparcie. A pożyczone pieniądze będziemy mogli oddać po upływie 30 dni, kiedy już nie będziemy narażeni na tak duże wydatki.

Podobne artykuły

Weź udział w konkursie “Pożyczka na 6 z PLUSEM!”

Czy pamiętasz swoje szkolne lata? Te magiczne chwile, kiedy siedziałeś w ławce, twarzą zwróconą ku tablicy, serdecznie śmiejąc się z przyjaciółmi i nieświadomie pochłaniając życiowe lekcje, które zapamiętasz na lata? Teraz nadeszła chwila, by wrócić do tych wyjątkowych czasów i podzielić się z nami swoimi najpiękniejszym wspomnieniem sprzed lat. Co więcej, takie dzielenie się historią […]

14.08.2023Pokaż więcej
Konkurs na 11 urodziny Plusa rozstrzygnięty! 

Pragniemy podziękować wszystkim uczestnikom za ich zaangażowanie i kreatywność. Wasze odpowiedzi były nie tylko pełne serdecznych życzeń, ale również będą stanowiły niezwykłe źródło inspiracji dla naszej firmy w kolejnych latach! Po długich i trudnych obradach Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięzcę, który otrzymuje wspaniałą nagrodę – iPad 10.2. Zwycięzcą naszego konkursu jest… Michał Z.! Michał stworzył piękny […]

28.07.2023Pokaż więcej
Jak do wniosku o pożyczkę dołączyć dokumenty potwierdzające Twój dochód? 

Wnioskując o wyższe kwoty pożyczek, możesz spotkać się z prośbą o załączenie dokumentu potwierdzającego Twój dochód. Rozumiemy, że nowa procedura może powodować pewne trudności, dlatego przygotowaliśmy szczegółową instrukcję, która krok po kroku wyjaśnia proces dodawania dokumentów zarówno na Twoim telefonie, jak i komputerze. W jaki sposób możesz potwierdzić swój dochód? Sprawdź w poniższej instrukcji!  Swój […]

19.07.2023Pokaż więcej
2022 – ROKIEM na PLUS dla naszych Klientów! 

Naszą misją, zgodnie z nazwą firmy jest oferowanie naszym Klientom samych PLUSów, dlatego Pożyczka PLUS umożliwia w swoim serwisie nie tylko pozyskanie dodatkowego finansowania, ale często z myślą o swoich Klientach oferuje liczne konkursy, w których do wygrania są atrakcyjne nagrody.  W 2022 na portalu Pożyczka PLUS zorganizowaliśmy aż 10 konkursów i drugie tyle promocji […]

17.01.2023Pokaż więcej
Prawo jazdy – ile kosztuje w 2022 roku?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że prawo jazdy uznawane za jedną z najbardziej pożądanych umiejętności na rynku pracy. Aby uzyskać ten ważny dokument, konieczne jest nie tylko odbycie kursu i podejście do egzaminu. Cała procedura wiąże się z dopełnieniem pewnych formalności. Większość z nich wiąże się z poniesieniem pewnych kosztów. Ile kosztuje prawo […]

27.09.2022Pokaż więcej
Pożyczka na Wakacje – co warto zobaczyć w Polsce?

Wakacje to czas, w którym chętnie eksplorujemy nowe zakątki. Coraz częściej doceniamy wczasy w Polsce. Zamiast jednego długiego wypoczynku stawiamy na krótsze weekendowe wypady. Jakie miejsca w naszym kraju warto odwiedzić? Ile kosztują wakacje w Polsce?

20.07.2022Pokaż więcej
Prezent na dzień mamy – co wybrać?

Dzień mamy zbliża się coraz większymi krokami, a wyboru prezentu na tą okazję nie warto zostawiać na ostatnią chwilę. Co kupić naszej kochanej mamie w dniu jej święta? Przedstawiamy oryginalne pomysły na prezent, które z pewnością sprawią wiele radości!

26.05.2022Pokaż więcej