23.08.2019

Przedszkole dla dziecka- jak je wybrać?

W przedszkolu dziecko spędza dużo czasu. Nic więc dziwnego w tym, że rodzice świeżo upieczonych przedszkolaków chcą wybrać najlepszą z możliwych opcji. Ale właściwie na co zwrócić szczególną uwagę? Lepsze będzie przedszkole publiczne, czy prywatne? Podpowiadamy!

W życiu praktycznie każdego rodzica w końcu przychodzi taki czas, że decydujemy się posłać nasze dziecko do przedszkola. W końcu chcemy, żeby rozwijało swoje umiejętności społeczne, a w tym zdecydowanie pozwoli mu przebywanie z innymi dziećmi. Nauka przedszkolna pozwala również małemu odkrywcy lepiej zrozumieć otaczający go świat. Nie trudno również zgodzić się z tym, że przedszkole wywiera silny wpływ na rozwój dziecka, dlatego chcemy być pewni, że wybierzemy do tego odpowiednie miejsce. Na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze przedszkole dla naszego dziecka?

Dobre przedszkole – na co zwrócić uwagę?

pierwsze przedszkoleWybierając przedszkole dla swojego dziecka każdy rodzic powinien się kierować kilkoma kryteriami. To właśnie na nie szczególnie warto zwrócić uwagę, jeżeli szukamy miejsca idealnego do dalszego rozwoju naszego małego odkrywcy. Po pierwsze jest to bezpieczeństwo. Zdecydowanie warto się upewnić, czy pomieszczenia są dostosowane do swoich małych użytkowników. Chodzi tu na przykład o to, czy zabawki są odpowiednie dla wieku danej grupy przedszkolnej, czy dzieci mają miejsce właściwie przygotowane go zabawy. Ważne jest również zabezpieczenie drzwi wejściowych. Po drugie, dobrze się upewnić, że plan dnia zawiera drzemki. Niektóre przedszkola zamiast przymusowego leżakowania umożliwiają dzieciom inny sposób relaksu – na przykład poprzez oglądania bajki. To o tyle interesująca opcja, że pozwala dzieciom wypocząć w zależności od potrzeb.

Ważne są również godziny otwarcia – dobrze, gdyby były dostosowane do naszego czasu pracy. Po czwarte, liczebność grupy przedszkolnej również nie pozostaje bez znaczenia. Zbyt liczna grupa (na przykład przekraczająca 20 osób może uniemożliwić opiekunom poświęcenie każdemu dziecka tak potrzebnej mu uwagi. Przy wyborze odpowiedniego przedszkola jedzenie również nie pozostaje bez znaczenia. Warto się zapoznać z przykładowym jadłospisem dziecka na cały tydzień. W ten sposób sprawdzimy, czy dieta jest różnorodna, a porcje odpowiedne dla dziecka w danym wieku. Oprócz wyżej wymienionych kwestii warto również dowiedzieć się, jak często są organizowane zebrania z rodzicami, czy dziecko będzie miało ustalony stały rytm dnia i zapoznać się z ofertą zajęć dodatkowych. Jeżeli tylko mamy możliwość, to dobrym pomysłem jest rozmowa z nauczycielką przedszkolną. W końcu to głównie tej osobie powierzamy opiekę nad naszym dzieckiem.

Przedszkole prywatne czy publiczne – co będzie lepszym rozwiązaniem?

przedszkole niepublicznePrzedszkola często mają określone profile – językowe, artystyczne, czy muzyczne. Najczęściej jednak dotyczy to placówek prywatnych. Przedszkola publiczne i niepubliczne różnią się przede wszystkim ceną – za publiczne płacimy około 250 złotych miesięcznie, natomiast za prywatne nawet 700 złotych miesięcznie. Warto wiedzieć, że w przedszkolach prywatnych zajęcia dodatkowe są już wliczone w czesne, natomiast w przypadku publicznych dodatkowo za to płacimy.

Warto również zdawać sobie sprawę z tego, że w przedszkolu prywatnym dziecko ma zdecydowanie więcej uwagi ze strony opiekunów. Z prostego powodu – jest ich więcej, niż w przedszkolach publicznych. Dlatego jeżeli właśnie na tym zależy nam najbardziej, to właśnie na przedszkole prywatne powinniśmy się zdecydować.

Warto wiedzieć, że wysłanie dziecka do przedszkola również wiąże się z pewnymi opłatami, nawet jeżeli jest to przedszkole publiczne. Jeżeli nie jesteśmy na nie przygotowani, to pomocne może się okazać zaciągnięcie szybkiej pożyczki. W końcu wrześniowe wydatki są zawsze najtrudniejszym okresem dla rodziców, dlatego warto czasami sięgnąć po wsparcie. A pożyczone pieniądze będziemy mogli oddać po upływie 30 dni, kiedy już nie będziemy narażeni na tak duże wydatki.

Podobne artykuły

2022 – ROKIEM na PLUS dla naszych Klientów! 

Naszą misją, zgodnie z nazwą firmy jest oferowanie naszym Klientom samych PLUSów, dlatego Pożyczka PLUS umożliwia w swoim serwisie nie tylko pozyskanie dodatkowego finansowania, ale często z myślą o swoich Klientach oferuje liczne konkursy, w których do wygrania są atrakcyjne nagrody.  W 2022 na portalu Pożyczka PLUS zorganizowaliśmy aż 10 konkursów i drugie tyle promocji […]

17.01.2023Pokaż więcej
Prawo jazdy – ile kosztuje w 2022 roku?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że prawo jazdy uznawane za jedną z najbardziej pożądanych umiejętności na rynku pracy. Aby uzyskać ten ważny dokument, konieczne jest nie tylko odbycie kursu i podejście do egzaminu. Cała procedura wiąże się z dopełnieniem pewnych formalności. Większość z nich wiąże się z poniesieniem pewnych kosztów. Ile kosztuje prawo […]

27.09.2022Pokaż więcej
Pożyczka na Wakacje – co warto zobaczyć w Polsce?

Wakacje to czas, w którym chętnie eksplorujemy nowe zakątki. Coraz częściej doceniamy wczasy w Polsce. Zamiast jednego długiego wypoczynku stawiamy na krótsze weekendowe wypady. Jakie miejsca w naszym kraju warto odwiedzić? Ile kosztują wakacje w Polsce?

20.07.2022Pokaż więcej
Dzień Ojca – sprawdź najciekawsze pomysły na prezenty

23 czerwca obchodzimy Dzień Ojca. Głównym zamysłem tego święta jest wyrażenie szacunku i wdzięczności naszym tatom. To świetna okazja ku temu, by wręczyć rodzicowi upominek i podziękować mu za trud włożony w nasze wychowanie. Dzisiaj przedstawiamy propozycje na sprawdzone prezenty z okazji Dnia Ojca.

20.06.2022Pokaż więcej
Prezent na dzień mamy – co wybrać?

Dzień mamy zbliża się coraz większymi krokami, a wyboru prezentu na tą okazję nie warto zostawiać na ostatnią chwilę. Co kupić naszej kochanej mamie w dniu jej święta? Przedstawiamy oryginalne pomysły na prezent, które z pewnością sprawią wiele radości!

26.05.2022Pokaż więcej
Rozstrzygnięcie konkursu Odkryj kobiecy PLUS!  

Zespół Pożyczka PLUS pragnie z przyjemnością poinformować, że konkurs organizowany za pośrednictwem naszej strony internetowej www.konkurspozyczka.pl dobiegł końca, a nasza Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięzcę.   

23.05.2022Pokaż więcej
Nie lubisz gotować? Na Wielkanoc zamów catering! 

Wielkanoc to jedno z najradośniejszych świąt w roku. Nieodłącznie kojarzy się w wiosenną aurą, pisankami i smacznym jedzeniem, które większość z nas decyduje się przygotować samodzielnie. Nie każdy jednak lubi i potrafi gotować na tyle dobrze, aby podjąć wyzwanie zaopatrzenia wielkanocnego stołu. W dzisiejszych czasach nie jest to jednak problem, gdyż możemy zdecydować się na […]

19.04.2022Pokaż więcej
 • Pierwsza pożyczka
 • Kolejna pożyczka
Kwota pożyczki
Kwota pierwszej pożyczki to maksymalnie 5000 zł. Wyższa kwota dostępna przy kolejnej pożyczce.
100015000
Okres spłaty
dni
 • Zaloguj się do Profilu Klienta i sprawdź ofertę!
  Weź do 3000 zł za 0 zł, nawet do 5000 zł
  z RABATEM 50%
 • Koszt pożyczki0 zł0 zł
 • RRSO0%0%
 • Kwota do zwrotu
  01.01.2021
  0 zł0 zł
Formularz informacyjny Reprezentatywny przykład
icon
PRZERWA TECHNICZNA
Obecnie prowadzone są prace serwisowe.

Wprowadzamy rozwiązania, które ułatwią korzystanie z naszego serwisu.

Przepraszamy za utrudnienia.

Polecane artykuły