23.08.2019

Przedszkole dla dziecka- jak je wybrać?

W przedszkolu dziecko spędza dużo czasu. Nic więc dziwnego w tym, że rodzice świeżo upieczonych przedszkolaków chcą wybrać najlepszą z możliwych opcji. Ale właściwie na co zwrócić szczególną uwagę? Lepsze będzie przedszkole publiczne, czy prywatne? Podpowiadamy!

W życiu praktycznie każdego rodzica w końcu przychodzi taki czas, że decydujemy się posłać nasze dziecko do przedszkola. W końcu chcemy, żeby rozwijało swoje umiejętności społeczne, a w tym zdecydowanie pozwoli mu przebywanie z innymi dziećmi. Nauka przedszkolna pozwala również małemu odkrywcy lepiej zrozumieć otaczający go świat. Nie trudno również zgodzić się z tym, że przedszkole wywiera silny wpływ na rozwój dziecka, dlatego chcemy być pewni, że wybierzemy do tego odpowiednie miejsce. Na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze przedszkole dla naszego dziecka?

Dobre przedszkole – na co zwrócić uwagę?

pierwsze przedszkoleWybierając przedszkole dla swojego dziecka każdy rodzic powinien się kierować kilkoma kryteriami. To właśnie na nie szczególnie warto zwrócić uwagę, jeżeli szukamy miejsca idealnego do dalszego rozwoju naszego małego odkrywcy. Po pierwsze jest to bezpieczeństwo. Zdecydowanie warto się upewnić, czy pomieszczenia są dostosowane do swoich małych użytkowników. Chodzi tu na przykład o to, czy zabawki są odpowiednie dla wieku danej grupy przedszkolnej, czy dzieci mają miejsce właściwie przygotowane go zabawy. Ważne jest również zabezpieczenie drzwi wejściowych. Po drugie, dobrze się upewnić, że plan dnia zawiera drzemki. Niektóre przedszkola zamiast przymusowego leżakowania umożliwiają dzieciom inny sposób relaksu – na przykład poprzez oglądania bajki. To o tyle interesująca opcja, że pozwala dzieciom wypocząć w zależności od potrzeb.

Ważne są również godziny otwarcia – dobrze, gdyby były dostosowane do naszego czasu pracy. Po czwarte, liczebność grupy przedszkolnej również nie pozostaje bez znaczenia. Zbyt liczna grupa (na przykład przekraczająca 20 osób może uniemożliwić opiekunom poświęcenie każdemu dziecka tak potrzebnej mu uwagi. Przy wyborze odpowiedniego przedszkola jedzenie również nie pozostaje bez znaczenia. Warto się zapoznać z przykładowym jadłospisem dziecka na cały tydzień. W ten sposób sprawdzimy, czy dieta jest różnorodna, a porcje odpowiedne dla dziecka w danym wieku. Oprócz wyżej wymienionych kwestii warto również dowiedzieć się, jak często są organizowane zebrania z rodzicami, czy dziecko będzie miało ustalony stały rytm dnia i zapoznać się z ofertą zajęć dodatkowych. Jeżeli tylko mamy możliwość, to dobrym pomysłem jest rozmowa z nauczycielką przedszkolną. W końcu to głównie tej osobie powierzamy opiekę nad naszym dzieckiem.

Przedszkole prywatne czy publiczne – co będzie lepszym rozwiązaniem?

przedszkole niepublicznePrzedszkola często mają określone profile – językowe, artystyczne, czy muzyczne. Najczęściej jednak dotyczy to placówek prywatnych. Przedszkola publiczne i niepubliczne różnią się przede wszystkim ceną – za publiczne płacimy około 250 złotych miesięcznie, natomiast za prywatne nawet 700 złotych miesięcznie. Warto wiedzieć, że w przedszkolach prywatnych zajęcia dodatkowe są już wliczone w czesne, natomiast w przypadku publicznych dodatkowo za to płacimy.

Warto również zdawać sobie sprawę z tego, że w przedszkolu prywatnym dziecko ma zdecydowanie więcej uwagi ze strony opiekunów. Z prostego powodu – jest ich więcej, niż w przedszkolach publicznych. Dlatego jeżeli właśnie na tym zależy nam najbardziej, to właśnie na przedszkole prywatne powinniśmy się zdecydować.

Warto wiedzieć, że wysłanie dziecka do przedszkola również wiąże się z pewnymi opłatami, nawet jeżeli jest to przedszkole publiczne. Jeżeli nie jesteśmy na nie przygotowani, to pomocne może się okazać zaciągnięcie szybkiej pożyczki. W końcu wrześniowe wydatki są zawsze najtrudniejszym okresem dla rodziców, dlatego warto czasami sięgnąć po wsparcie. A pożyczone pieniądze będziemy mogli oddać po upływie 30 dni, kiedy już nie będziemy narażeni na tak duże wydatki.

Podobne artykuły

Plus do Twoich zakupów – zalety robienia zakupów online

Rok 2020 przyniósł prawdziwy rozwój w sektorze zakupów internetowych. Internetowe zakupy to prawdziwa rewolucja handlu naszych czasów. Coraz więcej osób decyduje się na nie ze względu na szereg udogodnień, w porównaniu do zakupów stacjonarnych.

28.10.2021Pokaż więcej
Dzień Matki 2021 – co kupić na prezent?

Od Dnia Matki dzieli nas już coraz mniej czasu, więc pora zacząć się zastanawiać nad zakupem prezentu. Nie warto z tym czekać do ostatniej chwili, bo pośpiech nie zawsze jest dobrym doradcą. Co kupić mamie w dniu jej święta, żeby prezent nie okazał się prawdziwym niewypałem? Podpowiadamy!

30.04.2021Pokaż więcej
Sokowirówka czy wyciskarka wolnoobrotowa – co wybrać?

W okresie zimowym i jesiennym nasza odporność spada, dlatego staramy się wzmacniać nasz organizm i zapobiegać przeziębieniom. Dlatego dobrym pomysłem jest spożywanie codziennej porcji witamin – a te z pewnością zapewnią świeżo wyciskane soki. Ale jaki sprzęt do tego wybrać? Lepiej sprawdzi się wyciskarka do soków, czy sokowirówka?

02.06.2020Pokaż więcej
Dzień Dziecka – Zobacz TOP 5 prezentów

Do Dnia Dziecka został niecały tydzień, a Ty nie masz pomysłu jaki prezent kupić swoim starszym dzieciom z tej okazji? Przychodząc z pomocą, wybraliśmy najlepsze propozycje prezentów dla chłopca i dziewczynki. Sprawdź nasz ranking TOP 5 prezentów i nie zastanawiaj się dłużej, co kupić dziecku w dniu jego święta!

28.05.2020Pokaż więcej
Szkodniki w ogrodzie – jak się ich pozbyć?

Występowanie szkodników w naszym ogrodzie nie jest niczym zaskakującym. Ich obecność jest oznaką równowagi ekosystemu i zdecydowanie pozytywnie wpływa na stan naszego ogródka. Problem pojawia się w sytuacji, w której jest ich zbyt dużo. Jak wyeliminować szkodniki z ogrodu?

15.05.2020Pokaż więcej
Zadbaj o zdrowie, bezpieczeństwo danych i finanse

Cały świat aktualnie zmaga się z pandemią wirusa SARS-CoV-2, który jest potocznie nazywany koronawirusem. Sytuacja ta jest dla nas nie tylko zagrożeniem zdrowia, ale dla wielu Polskich rodzin burzy również poczucie finansowego bezpieczeństwa. Z tego artykułu dowiesz się nie tylko, jak dbać o swoje zdrowie, ale również o bezpieczeństwo danych i finanse w obliczu tej […]

22.04.2020Pokaż więcej
Gry planszowe dla całej rodziny – co warto kupić?

Praktycznie do każdego domu w pewnym momencie przychodzi taka chwila, w której nie mamy pomysłu jak zająć swoje dzieci. A jest proste wyjście z takiej sytuacji – gry planszowe, które wcale nie wychodzą z mody. To doskonałe zajęcie nie tylko dla dzieci, ale również dla rodziców.

30.03.2020Pokaż więcej
Kwota pożyczki
100015000
Termin spłaty
5 dni30 dni
  • Pierwsza pożyczka
  • Kolejna pożyczka
  • Twój rabat będzie widoczny po zalogowaniu się do Profilu Klienta
  • Koszt pożyczki0 zł0 zł
  • RRSO0%0%
  • Kwota do zwrotu
    01.01.2021
    0 zł0 zł
Formularz informacyjny Reprezentatywny przykład

Polecane artykuły