09.08.2019

Pokój pierwszoklasisty – jak go urządzić?

Urządzenie pokoju dla pierwszoklasisty tak, żeby spełniał wszystkie potrzeby małego ucznia wcale nie jest prostym zadaniem. W końcu pomieszczenie ma być nie tylko funkcjonalnie, ale również podobać się dziecku. Jakie rozwiązania warto zastosować urządzając pokój pierwszoklasisty? Podpowiadamy!

Dobrym pomysłem jest rozplanowanie pokoju dla małego ucznia opierając się o koncepcję trzech stref: relaksu i zabawy, nauki, oraz odpoczynku. To pozwoli na zaspokojenie wszystkich potrzeb pierwszoklasisty w pełni. Ale jak to zrobić? Wbrew pozorom to wcale nie jest trudne zadanie. Wystarczy tylko zacząć od planu, a później już pójdzie z górki. Żeby jeszcze bardziej ułatwić to zadanie przedstawiamy kilka rad na to, jak odpowiednio wyważyć wszystkie sfery w pokoju pierwszoklasisty.

Funkcjonalne aranżacje pokoju dla małego ucznia

funkcjonalny pokój dla dzieckaJak już wcześniej wspomnieliśmy, na pokój pierwszoklasisty powinny się składać 3 strefy – relaksu i zabawy, nauki oraz odpoczynku. Na te wszystkie aktywności powinno znaleźć się miejsce, nawet jeśli pomieszczenie nie należy do największych. W tym mogą nam pomóc meble, które łączą w sobie dwie funkcje – na przykład połączenie biurka i łóżka w formie łóżka piętrowego.

Niewątpliwie ważną rolę w pokoju świeżo upieczonego ucznia będzie pełniło biurko. To przy nim będą odrabiane lekcje i poszerzana wiedza małego odkrywcy. Dlatego warto dołożyć wszelkich starań, żeby nic niepotrzebnie nie rozpraszało dziecka w tych czynnościach. Istotną rolę odgrywa przede wszystkim światło. Z tego względu dobrym pomysłem będzie ustawienie biurka w takim miejscu, gdzie w ciągu dnia dochodzi jak najwięcej światła dziennego, natomiast wieczorami sztucznego. To zdecydowanie ułatwi skupienie się. Równie ważną rolę odgrywa krzesło. Trzeba pamiętać, że zapewnia ono dziecku nie tylko wygodę, ale również odpowiednie podtrzymanie kręgosłupa.

Pokój pierwszoklasisty – czego nie może w nim zabraknąć?

przemyślany pokój pierwszoklasistyKażda ze stref, które składają się na pokój pierwszoklasisty ma pewne elementy, których nie może zabraknąć. W przypadku strefy odpoczynku z pewnością będzie to łóżko z wygodnym materacem, które umożliwi dziecku spokojny odpoczynek. Dobrym pomysłem jest również wybieranie takich modeli łóżek, które rosną wraz z naszym dzieckiem – to daje nam oszczędność. Jeżeli chodzi zaś o umiejscowienie łóżka – dobrym pomysłem będzie ustawienie go z dala od drzwi. To zapewni ciszę i spokój.

W części poświęconej nauce kluczową rolę odgrywa biurko i krzesło, o czym już wcześniej wspominaliśmy. Warto się również wystrzegać ustawiania biurka przodem, lub tyłem do okna. Takie ustawienie może rozpraszać i utrudniać skupienie się. Jeżeli jednak nie mamy innej możliwości, to dobrym pomysłem jest zamontowanie w oknach rolet. Ciekawym rozwiązaniem są również biurka z regulowanym kątem nachylenia – odpowiedni sprzyja wykonywaniu poszczególnych czynności.

Jeżeli chodzi o trzecią strefę – relaksu i zabawy. Nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o umieszczenie pojemnika na zabawki i zapełnienie go. Niezbędne jest również miejsce do zabawy, najlepiej o powierzchni 3m2. To nie będzie ograniczało dziecka w żaden sposób. Jeżeli mamy już gotowy plan na to, jak urządzić pokój pierwszoklasisty, ale nie udało się nam zmieścić w budżecie… To wcale nie musimy z niczego rezygnować. Z pomocą może nam bowiem przyjść pożyczka przez Internet, zwłaszcza pierwsza pożyczka do 3000zł za darmo. Dzięki temu zyskamy dodatkową gotówkę, a nie będziemy musieli martwić się o koszty.

Podobne artykuły

Nie lubisz gotować? Na Wielkanoc zamów catering! 

Wielkanoc to jedno z najradośniejszych świąt w roku. Nieodłącznie kojarzy się w wiosenną aurą, pisankami i smacznym jedzeniem, które większość z nas decyduje się przygotować samodzielnie. Nie każdy jednak lubi i potrafi gotować na tyle dobrze, aby podjąć wyzwanie zaopatrzenia wielkanocnego stołu. W dzisiejszych czasach nie jest to jednak problem, gdyż możemy zdecydować się na […]

19.04.2022Pokaż więcej
Pierwszy dzień wiosny w domu? Sprawdzone sposoby na nudę!

Pierwszy dzień wiosny obchodzimy 21 marca. Wielu z nas wyczekuje jego nadejścia, widząc w tej dacie symboliczny koniec zimy i początek wiosennej aury, która sprzyja aktywności, rozrywkom na świeżym powietrzu oraz wyjazdom. Pierwszy dzień wiosny zdecydowanie warto więc uczcić, nawet jeśli nie planujemy na ten dzień niczego wielkiego. Świętowanie końca zimy równie dobrze może się […]

18.03.2022Pokaż więcej
Rozstrzygnięcie konkursu LISTY DO PLUS! 

Zespół Pożyczka PLUS pragnie z przyjemnością poinformować, że konkurs organizowany za pośrednictwem naszej strony internetowej www.konkurspozyczka.pl dobiegł końca, a nasza Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięzcę.  

15.03.2022Pokaż więcej
ODKRYJ KOBIECY PLUS W MARCU – weź udział w konkursie!

Dziś rozpoczął się marzec, a wraz z nim nasz konkurs z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet! Ten dzień zbliża się wielkimi krokami, dlatego musisz się spieszyć, aby odkryć kobiecy PLUS!  Zastanawiasz się co musisz zrobić, aby wygrać? To proste!  

01.03.2022Pokaż więcej
Biżuteria na walentynki – Jak wybrać idealny prezent? 

Walentynki to święto, na które z utęsknieniem czekają wszyscy zakochani. Mimo tego, że wzajemną miłość i przywiązanie warto wyrażać przez cały rok, Dzień Świętego Walentego to doskonała okazja, aby oprócz słów „kocham cię” wręczyć ukochanej osobie także piękny, pamiątkowy podarunek. Na tę okazję zdecydowanie największą popularnością cieszy się biżuteria, której zakup może jednak przysparzać pewnych […]

14.02.2022Pokaż więcej
„KOCHA, LUBI, PLUSUJE”! Spraw prezent swojej drugiej połówce!

Dziś rozpoczął się luty, a wraz z nim startujemy nasze Walentynkowe odliczanie!  Sprawmy by ta pierwsza część lutego stała się świętowaniem miłości do naszych drugich połówek i do samych siebie!  W związku z tym postanowiliśmy ogłosić na portalu Pożyczka Plus konkurs pod nazwą „Kocha, Lubi, PLUSuje!” 

01.02.2022Pokaż więcej
2021 dla naszych Klientów był na PLUS!

Pożyczka PLUS to oferta pozyskania dodatkowego finansowania, ale również, z myślą o naszych Klientach, zyskania „WIĘCEJ” dzięki możliwości wzięcia udziału w licznych konkursach organizowanych przez Pożyczka PLUS. W 2021 na portalu Pożyczka PLUS zorganizowaliśmy aż 10 konkursów!  

28.01.2022Pokaż więcej
 • Pierwsza pożyczka
 • Kolejna pożyczka
Kwota pożyczki
Kwota pierwszej pożyczki to maksymalnie 5000 zł. Wyższa kwota dostępna przy kolejnej pożyczce.
100015000
Termin spłaty
Termin pierwszej pożyczki to maksymalnie 30 dni. Dłuższy termin dostępny przy kolejnej pożyczce
5 dni30 dni
 • Twój rabat będzie widoczny po zalogowaniu się do Profilu Klienta
  Weź do 3000 zł za 0 zł, nawet do 5000 zł
  z RABATEM 50%
 • Koszt pożyczki0 zł0 zł
 • RRSO0%0%
 • Kwota do zwrotu
  01.01.2021
  0 zł0 zł
Formularz informacyjny Reprezentatywny przykład
icon
PRZERWA TECHNICZNA
Obecnie prowadzone są prace serwisowe.

Wprowadzamy rozwiązania, które ułatwią korzystanie z naszego serwisu.

Przepraszamy za utrudnienia.

Polecane artykuły