09.08.2019

Pokój pierwszoklasisty – jak go urządzić?

Urządzenie pokoju dla pierwszoklasisty tak, żeby spełniał wszystkie potrzeby małego ucznia wcale nie jest prostym zadaniem. W końcu pomieszczenie ma być nie tylko funkcjonalnie, ale również podobać się dziecku. Jakie rozwiązania warto zastosować urządzając pokój pierwszoklasisty? Podpowiadamy!

Dobrym pomysłem jest rozplanowanie pokoju dla małego ucznia opierając się o koncepcję trzech stref: relaksu i zabawy, nauki, oraz odpoczynku. To pozwoli na zaspokojenie wszystkich potrzeb pierwszoklasisty w pełni. Ale jak to zrobić? Wbrew pozorom to wcale nie jest trudne zadanie. Wystarczy tylko zacząć od planu, a później już pójdzie z górki. Żeby jeszcze bardziej ułatwić to zadanie przedstawiamy kilka rad na to, jak odpowiednio wyważyć wszystkie sfery w pokoju pierwszoklasisty.

Funkcjonalne aranżacje pokoju dla małego ucznia

funkcjonalny pokój dla dzieckaJak już wcześniej wspomnieliśmy, na pokój pierwszoklasisty powinny się składać 3 strefy – relaksu i zabawy, nauki oraz odpoczynku. Na te wszystkie aktywności powinno znaleźć się miejsce, nawet jeśli pomieszczenie nie należy do największych. W tym mogą nam pomóc meble, które łączą w sobie dwie funkcje – na przykład połączenie biurka i łóżka w formie łóżka piętrowego.

Niewątpliwie ważną rolę w pokoju świeżo upieczonego ucznia będzie pełniło biurko. To przy nim będą odrabiane lekcje i poszerzana wiedza małego odkrywcy. Dlatego warto dołożyć wszelkich starań, żeby nic niepotrzebnie nie rozpraszało dziecka w tych czynnościach. Istotną rolę odgrywa przede wszystkim światło. Z tego względu dobrym pomysłem będzie ustawienie biurka w takim miejscu, gdzie w ciągu dnia dochodzi jak najwięcej światła dziennego, natomiast wieczorami sztucznego. To zdecydowanie ułatwi skupienie się. Równie ważną rolę odgrywa krzesło. Trzeba pamiętać, że zapewnia ono dziecku nie tylko wygodę, ale również odpowiednie podtrzymanie kręgosłupa.

Pokój pierwszoklasisty – czego nie może w nim zabraknąć?

przemyślany pokój pierwszoklasistyKażda ze stref, które składają się na pokój pierwszoklasisty ma pewne elementy, których nie może zabraknąć. W przypadku strefy odpoczynku z pewnością będzie to łóżko z wygodnym materacem, które umożliwi dziecku spokojny odpoczynek. Dobrym pomysłem jest również wybieranie takich modeli łóżek, które rosną wraz z naszym dzieckiem – to daje nam oszczędność. Jeżeli chodzi zaś o umiejscowienie łóżka – dobrym pomysłem będzie ustawienie go z dala od drzwi. To zapewni ciszę i spokój.

W części poświęconej nauce kluczową rolę odgrywa biurko i krzesło, o czym już wcześniej wspominaliśmy. Warto się również wystrzegać ustawiania biurka przodem, lub tyłem do okna. Takie ustawienie może rozpraszać i utrudniać skupienie się. Jeżeli jednak nie mamy innej możliwości, to dobrym pomysłem jest zamontowanie w oknach rolet. Ciekawym rozwiązaniem są również biurka z regulowanym kątem nachylenia – odpowiedni sprzyja wykonywaniu poszczególnych czynności.

Jeżeli chodzi o trzecią strefę – relaksu i zabawy. Nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o umieszczenie pojemnika na zabawki i zapełnienie go. Niezbędne jest również miejsce do zabawy, najlepiej o powierzchni 3m2. To nie będzie ograniczało dziecka w żaden sposób. Jeżeli mamy już gotowy plan na to, jak urządzić pokój pierwszoklasisty, ale nie udało się nam zmieścić w budżecie… To wcale nie musimy z niczego rezygnować. Z pomocą może nam bowiem przyjść pożyczka przez Internet, zwłaszcza pierwsza pożyczka do 3000zł za darmo. Dzięki temu zyskamy dodatkową gotówkę, a nie będziemy musieli martwić się o koszty.

Podobne artykuły

Weź udział w konkursie “Pożyczka na 6 z PLUSEM!”

Czy pamiętasz swoje szkolne lata? Te magiczne chwile, kiedy siedziałeś w ławce, twarzą zwróconą ku tablicy, serdecznie śmiejąc się z przyjaciółmi i nieświadomie pochłaniając życiowe lekcje, które zapamiętasz na lata? Teraz nadeszła chwila, by wrócić do tych wyjątkowych czasów i podzielić się z nami swoimi najpiękniejszym wspomnieniem sprzed lat. Co więcej, takie dzielenie się historią […]

14.08.2023Pokaż więcej
Konkurs na 11 urodziny Plusa rozstrzygnięty! 

Pragniemy podziękować wszystkim uczestnikom za ich zaangażowanie i kreatywność. Wasze odpowiedzi były nie tylko pełne serdecznych życzeń, ale również będą stanowiły niezwykłe źródło inspiracji dla naszej firmy w kolejnych latach! Po długich i trudnych obradach Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięzcę, który otrzymuje wspaniałą nagrodę – iPad 10.2. Zwycięzcą naszego konkursu jest… Michał Z.! Michał stworzył piękny […]

28.07.2023Pokaż więcej
Jak do wniosku o pożyczkę dołączyć dokumenty potwierdzające Twój dochód? 

Wnioskując o wyższe kwoty pożyczek, możesz spotkać się z prośbą o załączenie dokumentu potwierdzającego Twój dochód. Rozumiemy, że nowa procedura może powodować pewne trudności, dlatego przygotowaliśmy szczegółową instrukcję, która krok po kroku wyjaśnia proces dodawania dokumentów zarówno na Twoim telefonie, jak i komputerze. W jaki sposób możesz potwierdzić swój dochód? Sprawdź w poniższej instrukcji!  Swój […]

19.07.2023Pokaż więcej
2022 – ROKIEM na PLUS dla naszych Klientów! 

Naszą misją, zgodnie z nazwą firmy jest oferowanie naszym Klientom samych PLUSów, dlatego Pożyczka PLUS umożliwia w swoim serwisie nie tylko pozyskanie dodatkowego finansowania, ale często z myślą o swoich Klientach oferuje liczne konkursy, w których do wygrania są atrakcyjne nagrody.  W 2022 na portalu Pożyczka PLUS zorganizowaliśmy aż 10 konkursów i drugie tyle promocji […]

17.01.2023Pokaż więcej
Prawo jazdy – ile kosztuje w 2022 roku?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że prawo jazdy uznawane za jedną z najbardziej pożądanych umiejętności na rynku pracy. Aby uzyskać ten ważny dokument, konieczne jest nie tylko odbycie kursu i podejście do egzaminu. Cała procedura wiąże się z dopełnieniem pewnych formalności. Większość z nich wiąże się z poniesieniem pewnych kosztów. Ile kosztuje prawo […]

27.09.2022Pokaż więcej
Pożyczka na Wakacje – co warto zobaczyć w Polsce?

Wakacje to czas, w którym chętnie eksplorujemy nowe zakątki. Coraz częściej doceniamy wczasy w Polsce. Zamiast jednego długiego wypoczynku stawiamy na krótsze weekendowe wypady. Jakie miejsca w naszym kraju warto odwiedzić? Ile kosztują wakacje w Polsce?

20.07.2022Pokaż więcej
Dzień Ojca – sprawdź najciekawsze pomysły na prezenty

23 czerwca obchodzimy Dzień Ojca. Głównym zamysłem tego święta jest wyrażenie szacunku i wdzięczności naszym tatom. To świetna okazja ku temu, by wręczyć rodzicowi upominek i podziękować mu za trud włożony w nasze wychowanie. Dzisiaj przedstawiamy propozycje na sprawdzone prezenty z okazji Dnia Ojca.

20.06.2022Pokaż więcej
 • Pierwsza pożyczka
 • Kolejna pożyczka
Kwota pożyczki
Kwota pierwszej pożyczki to maksymalnie 5000 zł. Wyższa kwota dostępna przy kolejnej pożyczce.
100015000
Okres spłaty
dni
 • Zaloguj się do Profilu Klienta i sprawdź ofertę!
  Weź do 3000 zł za 0 zł, nawet do 5000 zł
  z RABATEM 50%
 • Koszt pożyczki0 zł0 zł
 • RRSO0%0%
 • Kwota do zwrotu
  01.01.2021
  0 zł0 zł
Formularz informacyjny Reprezentatywny przykład
icon
PRZERWA TECHNICZNA
Obecnie prowadzone są prace serwisowe.

Wprowadzamy rozwiązania, które ułatwią korzystanie z naszego serwisu.

Przepraszamy za utrudnienia.

Polecane artykuły