clock-icon
  Godziny pracy Biura Obsługi Klienta: Pn. - Pt.: 8:00 - 20:00 Sob.: 8:00 - 18:00 Ndz.: 9:00-17:00

Wyprawka dla noworodka – Ile kosztuje?

Skompletowanie wyprawki dla noworodka to wyzwanie, które stoi przed każdym przyszłym rodzicem. I o ile przy kolejnym dziecku już mamy doświadczenie w tym temacie, to w przypadku pierwszego często błądzimy jak we mgle. Ile kosztuje wyprawka dla noworodka i czego nie może w niej zabraknąć?

Już na samym początku warto jasno zaznaczyć, że kompletując wyprawkę dla noworodka zdecydowanie nie warto jest się dać ponieść szałowi zakupowemu. Z prostego powodu – nie wszystko się nam przyda. Podobnie nie warto kupować całej masy malutkich, uroczych ubranek, bo nasz maluch szybko z nich wyrośnie. Jak więc z głową podejść do tematu wyprawki dla dziecka i ile pieniędzy przygotować na ten cel?

Czego potrzebuje małe dziecko? Podstawowa wyprawka dla noworodka

ubranka-dla-noworodkaChociaż ze szpitala do domu przynosimy ze sobą naprawdę malutkiego człowieka, to już ma pewne potrzeby i wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Powinniśmy znaleźć odpowiedź na każdą z tych potrzeb, a to wymaga odpowiedniego przygotowania. Jakiego konkretnie? Na pewno nie powinno nam zabraknąć odpowiednich ubranek, rzeczy do spania, pierwszych kosmetyków i podstawowych artykułów higienicznych, a także rzeczy do spania, miejsca do spania i wózka. Oprócz tego mogą się nam przydać niektóre gadżety, jak na przykład elektroniczna niania czy popularny ostatnio szumiś. Wszystko to zależy jednak od indywidualnych potrzeb. Z tego też względu cena wyprawki dla noworodka może być różna. Bo i potrzeby rodziców, jak i konkretnego dziecka często również są różne. Jeżeli jednak musimy wprowadzić pewne oszczędności, żeby kupić dodatkowe gadżety, to w tym artykule przedstawiamy proste sposoby na domowe oszczędności.

Lista obowiązkowych zakupów dla noworodka

Z pewnością na listę obowiązkowych zakupów dla noworodka trzeba wpisać ubranka. Warto jednak wiedzieć, że w tej kwestii często zdarza się rodzicom przesadzić. Jednak wpływ na to mają tylko sami rodzice, ale nierzadko również rodzina i znajomi. Zdarzają się bowiem takie sytuacje, kiedy to rodzice sami wyposażą się we wszystkie niezbędne ubrania, a później drugie tyle dostają w prezentach. Dlatego też dobrze poinformować najbliższych, co się nam jeszcze może przydać, a czego już na pewno nie potrzebujemy. Wówczas unikniemy gromadzenia rzeczy, które z dużym prawdopodobieństwem okażą się niepotrzebne.

Z ubrankami dla noworodka w najmniejszym rozmiarze nie warto jest przesadzać, ze względu na to, że dzieci szybko rosną. Ubranka dla noworodka powinny być wykonane z wysokiej jakości bawełny, żeby nic naszemu maleństwu nie przeszkadzało i czuło się komfortowo. Na początku z pewnością warto się wyposażyć w kilka par body (przykładowo 4 pary z krótkim rękawem i 3 pary z długim), 6 pajacyków, 34 pary śpioszków, koszulki do zakładania pod pajacyki, kilka par skarpetek, co najmniej 2 pary bluz, 3 cienkie czapeczki bawełnianie i 2 śpiworki do łóżka. Zestaw ten modyfikujemy w zależności od pory roku przyjścia na świat naszego malucha. Za taki komplet możemy zapłacić około 300 zł.

Co poza ubrankami może się przydać?

lozeczko-dla-dzieckaUbranka to nie wszystko, co powinno się znaleźć na liście “wyprawka dla noworodka”. Musimy się wyposażyć również w rzeczy do spania – łóżeczko i pościel. Na pewno warto mieć rożek do otulania malucha, prześcieradło do łóżeczka i w późniejszym etapie śpiworki. Mogą się sprawdzić również otulacze i oddychające kocyki, na przykład do wózka. Jeżeli chodzi i miejsce snu dziecka, to mamy do wyboru standardowe łóżeczko i dostawkę do łóżka rodziców. Dostawka jest o tyle dobrym rozwiązaniem, że w nocy nie musimy daleko wstawać na karmienie, a ponadto mamy cały czas na oku nasze maleństwo. Cena łóżeczka to ok. 300 zł, dostawki natomiast 350-400zł.

Oprócz tego z pewnością przyda się nam wózek. Tutaj ceny są naprawdę różne, od 1000 zł do nawet 5000-6000zł. Nie możemy zapomnieć też o artykułach higienicznych i kosmetykach. Mowa tutaj o takich przedmiotach jak: pieluchy, płyny do mycia, wszelkiego rodzaju kremy, nożyczki do paznokci, płatki kosmetyczne, pieluchy tetrowe i flanelowe, termometr, proszek do prania, chusteczki pielęgnacyjne, czy termometr do mierzenia temperatury, gruszka do nosa. Wszystko to może kosztować łącznie około 300 złotych. Warto też dorzucić wanienkę – najprostsza kosztuje około 50 zł. Nie możemy zapomnieć też o butelkach i smoczkach, których koszt to około 60zł.

Wyprawka dla noworodka do szpitala

Warto wiedzieć, że nie wszystkie te rzeczy musimy zabierać ze sobą do szpitala. W szpitalnej torbie powinny się znaleźć m.in. rożek, ciepły kocyk, trzy zestawy body+pajacyk, 5 pieluszek tetrowych, około 10 pampersów, maść do pupy, opakowanie mokrych chusteczek, butelkę ze smoczkiem, trzy podkłady do przewijania. To w zupełności nam wystarczy. Należy pamiętać, żeby po powrocie do domu wszystkie rzeczy, których używaliśmy w szpitalu wyprać w najwyższej możliwej temperaturze, żeby zabić wszystkie bakterie.

icon_loan
Wybierz kwotę:
Termin
WYBRANA POŻYCZKA:
Wnioskowana kwota:
Okres:
Koszt pożyczki:
Kwota do spłaty:
Data spłaty:
RRSO: