12.07.2019

Okulary korekcyjne – Ile kosztują i jak je wybrać?

Diagnozę wady wzroku słyszy coraz więcej osób. Wówczas jasne jest, że będziemy potrzebowali okularów. Ale jakie okulary korekcyjne właściwie wybrać? Na jakie szkła się zdecydować? Jakie oprawki okularów dobrać, żeby wyglądać dobrze? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania.

Wybór okularów korekcyjnych to ważna decyzja, bowiem będą one nieodłączną częścią naszego stroju każdego dnia. Jednak należy pamiętać, że wygląd wcale nie jest najważniejszy jeżeli chodzi o wybór modelu spełniającego wszystkie nasze wymagania. Najistotniejszą rolę niewątpliwie odgrywają same szkła – to w końcu one wpływają na poprawę naszego widzenia. Wobec tego jak wybrać szkła i oprawki, żebyśmy byli zadowoleni z naszego wyboru?

Jak dobrać okulary korekcyjne do kształtu twarzy?

jak dobrać okulary korekcyjne do kształtu twarzyWybór oprawek okularów jest naprawdę ogromny i stwierdzenie to wcale nie jest przesadzone. Oprawki odpowiednio dobrane mogą sprawić, że będziemy wyglądali naprawdę świetnie. Co zrobić, żeby osiągnąć właśnie taki efekt? Najważniejsze przy wyborze oprawek okularów korekcyjnych jest to, żeby pasowały one do kształtu naszej twarzy. Wobec tego kluczowe pytanie powinno brzmieć – jak dobrać okulary do kształtu twarzy? Nie ma w tym nic skomplikowanego, jeżeli tylko zastosujemy się do ogólnych wskazówek związanych z doborem oprawek, w których będziemy wyglądać naprawdę świetnie.

Twarz okrągła zdecydowanie najkorzystniej będzie wyglądała w okularach o kształcie typu „kocie oczy”. Dzięki temu twarz zostanie optycznie wyszczuplona i wydłużona. Z kolei posiadacze twarzy kwadratowej niewątpliwie będą zadowoleni z okularów o kształcie okrągłym – to złagodzi nasze rysy. Jeżeli mamy pociągłą twarz, to warto się zainteresować tzw. aviatorkami, które optycznie skrócą naszą twarz. Jeśli nasza twarz jest raczej owalna, to właśnie na taki kształt okularów powinniśmy się zdecydować – nie zaburzy to naszych proporcji.

Ile kosztują oprawki i szkła?

Rodzajów soczewek okularów korekcyjnych jest co najmniej kilka. Właśnie od tego, na jakie się zdecydujemy zależy ich cena. Możemy bowiem zapłacić za soczewki zarówno około 50 zł, jak i nawet 1000 zł za parę. Najtańsza opcja nie nadaje się jednak do wszystkich oprawek, szkła są ciężkie i podatne na stłuczenie. Zdecydowanie częstszym wyborem są szkła plastikowe – ich cena waha się w granicach 90 zł. Warto jednak wiedzieć, że łatwo je zarysować. Coraz popularniejszym rozwiązaniem są soczewki z poliwęglanu – są cienkie, lekkie i odporne na stłuczenia i zarysowania. Ich cena to około 150 zł. Wyżej wymienione soczewki wcale nie wyczerpują puli dostępnych opcji – możemy znaleźć jeszcze inne warianty, czy do wyżej wymienionych dodać powłoki uszlachetniające. Warto jednak wiedzieć, że wraz z kolejnymi modyfikacjami ich cena wzrasta.

rodzaje soczewekOprawki również mają zróżnicowaną cenę. Za najtańsze opcje możemy zapłacić nawet do 100 zł, co razem z plastikowymi soczewkami daje nam cenę 190 złotych za okulary korekcyjne. Nie każdy jednak będzie zadowolony z takiego rozwiązania – taki model może się okazać podatny na zniszczenia i mało wytrzymały. Za oprawki dobrej jakości zapłacimy około 250 zł – w tej cenie jest dostępnych wiele modeli, spośród których z pewnością wybierzemy coś dla siebie. W połączeniu z dobrej jakości soczewkami z poliwęglanu za takie okulary możemy zapłacić około 450 – 500 złotych. Cena wzrośnie, jeżeli zdecydujemy się na dodatkowe ulepszenia soczewek. A w dobre soczewki zdecydowanie warto zainwestować – to znacznie poprawi komfort naszego życia.

Jak uzyskać dofinansowanie do okularów?

Warto wiedzieć, że do okularów korekcyjnych możemy uzyskać dofinansowanie. Ile wynosi wysokość dofinansowania i kto może je otrzymać? Refundację NFZ do zakupu szkieł mogą otrzymać tylko i wyłącznie osoby, które posiadają receptę wystawioną przez lekarza okulistę, który ma podpisaną umowę z funduszem. Dofinansowanie okularów korekcyjnych przez NFZ może wynosić od 35 do 70 złotych. Osoby dorosłe mają możliwość otrzymania takiego dofinansowania raz na dwa lata.

Jeżeli od razu chcemy zainwestować w dobre okulary korekcyjne, ale nie mamy obecnie odpowiedniej kwoty, to z pomocą może przyjść pożyczka przez Internet. Zwłaszcza pierwsza pożyczka za darmo może być ciekawym rozwiązaniem – w ten sposób możemy pożyczyć nawet do 3000 złotych (RRSO 0%), co pozwoli nam na zakup wymarzonych okularów, nawet oprawek Ray Ban, które z pewnością posłużą nam długie lata. Warto jednak mieć na uwadze, że warunkiem skorzystania z promocji jest terminowa spłata.

Podobne artykuły

Weź udział w konkursie “Pożyczka na 6 z PLUSEM!”

Czy pamiętasz swoje szkolne lata? Te magiczne chwile, kiedy siedziałeś w ławce, twarzą zwróconą ku tablicy, serdecznie śmiejąc się z przyjaciółmi i nieświadomie pochłaniając życiowe lekcje, które zapamiętasz na lata? Teraz nadeszła chwila, by wrócić do tych wyjątkowych czasów i podzielić się z nami swoimi najpiękniejszym wspomnieniem sprzed lat. Co więcej, takie dzielenie się historią […]

14.08.2023Pokaż więcej
Konkurs na 11 urodziny Plusa rozstrzygnięty! 

Pragniemy podziękować wszystkim uczestnikom za ich zaangażowanie i kreatywność. Wasze odpowiedzi były nie tylko pełne serdecznych życzeń, ale również będą stanowiły niezwykłe źródło inspiracji dla naszej firmy w kolejnych latach! Po długich i trudnych obradach Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięzcę, który otrzymuje wspaniałą nagrodę – iPad 10.2. Zwycięzcą naszego konkursu jest… Michał Z.! Michał stworzył piękny […]

28.07.2023Pokaż więcej
Jak do wniosku o pożyczkę dołączyć dokumenty potwierdzające Twój dochód? 

Wnioskując o wyższe kwoty pożyczek, możesz spotkać się z prośbą o załączenie dokumentu potwierdzającego Twój dochód. Rozumiemy, że nowa procedura może powodować pewne trudności, dlatego przygotowaliśmy szczegółową instrukcję, która krok po kroku wyjaśnia proces dodawania dokumentów zarówno na Twoim telefonie, jak i komputerze. W jaki sposób możesz potwierdzić swój dochód? Sprawdź w poniższej instrukcji!  Swój […]

19.07.2023Pokaż więcej
2022 – ROKIEM na PLUS dla naszych Klientów! 

Naszą misją, zgodnie z nazwą firmy jest oferowanie naszym Klientom samych PLUSów, dlatego Pożyczka PLUS umożliwia w swoim serwisie nie tylko pozyskanie dodatkowego finansowania, ale często z myślą o swoich Klientach oferuje liczne konkursy, w których do wygrania są atrakcyjne nagrody.  W 2022 na portalu Pożyczka PLUS zorganizowaliśmy aż 10 konkursów i drugie tyle promocji […]

17.01.2023Pokaż więcej
Prawo jazdy – ile kosztuje w 2022 roku?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że prawo jazdy uznawane za jedną z najbardziej pożądanych umiejętności na rynku pracy. Aby uzyskać ten ważny dokument, konieczne jest nie tylko odbycie kursu i podejście do egzaminu. Cała procedura wiąże się z dopełnieniem pewnych formalności. Większość z nich wiąże się z poniesieniem pewnych kosztów. Ile kosztuje prawo […]

27.09.2022Pokaż więcej
Pożyczka na Wakacje – co warto zobaczyć w Polsce?

Wakacje to czas, w którym chętnie eksplorujemy nowe zakątki. Coraz częściej doceniamy wczasy w Polsce. Zamiast jednego długiego wypoczynku stawiamy na krótsze weekendowe wypady. Jakie miejsca w naszym kraju warto odwiedzić? Ile kosztują wakacje w Polsce?

20.07.2022Pokaż więcej
Prezent na dzień mamy – co wybrać?

Dzień mamy zbliża się coraz większymi krokami, a wyboru prezentu na tą okazję nie warto zostawiać na ostatnią chwilę. Co kupić naszej kochanej mamie w dniu jej święta? Przedstawiamy oryginalne pomysły na prezent, które z pewnością sprawią wiele radości!

26.05.2022Pokaż więcej