06.12.2021

Drogie czy tanie? Ile gotówki przeznaczyć na prezenty mikołajkowe dla rodziny i przyjaciół?

Mikołajki to święto kojarzące się głownie z prezentami dla najmłodszych. Jest to także doskonała okazja, aby obdarować wszystkich swoich bliskich, bez względu na ich wiek, ciekawymi, przemyślanymi podarunkami, które wprawią każdego w świąteczny nastrój. Pewną dyskusję może jednak budzić kwotą, jaką warto przeznaczyć na prezenty na Mikołajki – jedni preferują drobne, tanie prezenty, inni natomiast wolą skupić się na bardziej kosztownych, praktyczniejszych przedmiotach.

Ile przecięty Polak jest gotów przeznaczyć na prezenty mikołajkowe dla swoich bliskich?

Według statystyk, Polacy na prezenty mikołajkowe dla dzieci wydają średnio ok. 230 zł. Są jednak i tacy, którzy kupują podarunki „od Mikołaja” o wartości nawet 2000 zł. Kwota ta rośnie, jeśli oprócz najmłodszych członków naszych rodzin, 6 grudnia zdecydujemy się także obdarować inne osoby – małżonka, rodziców oraz najbliższych przyjaciół. Im więcej dzieci w rodzinie, tym większe wydatki, co wynika z prostej kalkulacji. Zazwyczaj dzieciom wręczamy podarunki o zbliżonej wartości oraz charakterze dopasowanym do ich wieku i zainteresowań.

Polacy najchętniej wybierają na Mikołajki zabawki edukacyjne – na ich zakup decyduje się ok. 62% społeczeństwa. Następne w kolejności plasują się markowe klocki i układanki (ok. 58%), książki i kolorowanki (55%) oraz lalki i pluszaki chętnie wręczane zwłaszcza najmłodszym dzieciom (44%). Co ciekawe, takie popularne w dzisiejszych czasach prezenty, jak smartfony, tablety i gadżety elektroniczne są wybierane przez ok. 17% polskich rodziców.

Czy dobry prezent zawsze musi być drogi? Jakie ekonomiczne opcje warto wziąć pod uwagę?

Nie ulega wątpliwości, że mając do dyspozycji większą gotówkę, mamy znacznie szerszy i bardziej zróżnicowany wybór opcji prezentowych. Nie jesteśmy także ograniczeni tylko i wyłącznie do najtańszych, być może średnich pod względem jakości podarunków, które kupimy w niskich cenach. Nie oznacza to jednak, że dobry prezent na Mikołajki musi być drogi! Sklepowe półki wręcz uginają się od ekonomicznych opcji, wśród których bez problemu znajdziemy odpowiednie podarunki zarówno dla naszych pociech, jak i pozostałych członków rodzin.

Wśród budżetowych prezentów warto wymienić wszelkie gry edukacyjne i planszówki, których wręczenie dziecku stanie się wspaniałym „pretekstem” do wspólnego spędzania czasu całą rodziną. Inną, równie wartą rozważenia propozycję stanowią książki z baśniami i opowieściami dla dzieci, dzięki którym będziemy mogli zacieśnić rodzinne więzi oraz wzmocnić w dziecku nawyk czytania. Sprawdzoną i niedrogą opcją prezentową są także drobiazgi związane z zainteresowaniami i pasjami – zestaw kredek dla małego artysty, model do sklejania dla miłośnika modelarstwa lub album na analogowe zdjęcia dla pasjonatów fotografii.

Bez względu na to, czy postawimy na symboliczne, ekonomiczne w zakupie podarunki, czy zdecydujemy się na droższe, bardziej ukierunkowane na spełnienie marzeń prezenty mikołajkowe, 6 grudnia to czas, który może nieco nadwyrężyć nasz domowy budżet. Specjalnie z myślą o osobach, które pragną podarować swoim bliskim to, co najlepsze, powstała nasza pożyczka online. W ramach oferty dla nowych klientów Pożyczka Plus już dziś zupełnie za darmo pożyczysz do 3000 zł (RRSO 0%).

Podobne artykuły

Weź udział w konkursie “Pożyczka na 6 z PLUSEM!”

Czy pamiętasz swoje szkolne lata? Te magiczne chwile, kiedy siedziałeś w ławce, twarzą zwróconą ku tablicy, serdecznie śmiejąc się z przyjaciółmi i nieświadomie pochłaniając życiowe lekcje, które zapamiętasz na lata? Teraz nadeszła chwila, by wrócić do tych wyjątkowych czasów i podzielić się z nami swoimi najpiękniejszym wspomnieniem sprzed lat. Co więcej, takie dzielenie się historią […]

14.08.2023Pokaż więcej
Konkurs na 11 urodziny Plusa rozstrzygnięty! 

Pragniemy podziękować wszystkim uczestnikom za ich zaangażowanie i kreatywność. Wasze odpowiedzi były nie tylko pełne serdecznych życzeń, ale również będą stanowiły niezwykłe źródło inspiracji dla naszej firmy w kolejnych latach! Po długich i trudnych obradach Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięzcę, który otrzymuje wspaniałą nagrodę – iPad 10.2. Zwycięzcą naszego konkursu jest… Michał Z.! Michał stworzył piękny […]

28.07.2023Pokaż więcej
Jak do wniosku o pożyczkę dołączyć dokumenty potwierdzające Twój dochód? 

Wnioskując o wyższe kwoty pożyczek, możesz spotkać się z prośbą o załączenie dokumentu potwierdzającego Twój dochód. Rozumiemy, że nowa procedura może powodować pewne trudności, dlatego przygotowaliśmy szczegółową instrukcję, która krok po kroku wyjaśnia proces dodawania dokumentów zarówno na Twoim telefonie, jak i komputerze. W jaki sposób możesz potwierdzić swój dochód? Sprawdź w poniższej instrukcji!  Swój […]

19.07.2023Pokaż więcej
2022 – ROKIEM na PLUS dla naszych Klientów! 

Naszą misją, zgodnie z nazwą firmy jest oferowanie naszym Klientom samych PLUSów, dlatego Pożyczka PLUS umożliwia w swoim serwisie nie tylko pozyskanie dodatkowego finansowania, ale często z myślą o swoich Klientach oferuje liczne konkursy, w których do wygrania są atrakcyjne nagrody.  W 2022 na portalu Pożyczka PLUS zorganizowaliśmy aż 10 konkursów i drugie tyle promocji […]

17.01.2023Pokaż więcej
Prawo jazdy – ile kosztuje w 2022 roku?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że prawo jazdy uznawane za jedną z najbardziej pożądanych umiejętności na rynku pracy. Aby uzyskać ten ważny dokument, konieczne jest nie tylko odbycie kursu i podejście do egzaminu. Cała procedura wiąże się z dopełnieniem pewnych formalności. Większość z nich wiąże się z poniesieniem pewnych kosztów. Ile kosztuje prawo […]

27.09.2022Pokaż więcej
Pożyczka na Wakacje – co warto zobaczyć w Polsce?

Wakacje to czas, w którym chętnie eksplorujemy nowe zakątki. Coraz częściej doceniamy wczasy w Polsce. Zamiast jednego długiego wypoczynku stawiamy na krótsze weekendowe wypady. Jakie miejsca w naszym kraju warto odwiedzić? Ile kosztują wakacje w Polsce?

20.07.2022Pokaż więcej
Prezent na dzień mamy – co wybrać?

Dzień mamy zbliża się coraz większymi krokami, a wyboru prezentu na tą okazję nie warto zostawiać na ostatnią chwilę. Co kupić naszej kochanej mamie w dniu jej święta? Przedstawiamy oryginalne pomysły na prezent, które z pewnością sprawią wiele radości!

26.05.2022Pokaż więcej
 • Pierwsza pożyczka
 • Kolejna pożyczka
Kwota pożyczki
Kwota pierwszej pożyczki to maksymalnie 5000 zł. Wyższa kwota dostępna przy kolejnej pożyczce.
100015000
Okres spłaty
dni
 • Zaloguj się do Profilu Klienta i sprawdź ofertę!
  Weź do 3000 zł za 0 zł, nawet do 5000 zł
  z RABATEM 50%
 • Koszt pożyczki0 zł0 zł
 • RRSO0%0%
 • Kwota do zwrotu
  01.01.2021
  0 zł0 zł
Formularz informacyjny Reprezentatywny przykład

Polecane artykuły