clock-icon
  Godziny pracy Biura Obsługi Klienta: Pn. - Pt.: 8:00 - 20:00 Sob.: 8:00 - 18:00 Ndz.: 9:00-17:00

Czas zacząć przygotowania do Halloween

„Cukierek, albo psikus!” – to najczęstszy zwrot używany przez dzieci odwiedzające okoliczne domy w poszukiwaniu słodyczy lub ofiar swoich żartów. A jednak w halloweenowy wieczór, 31 października, nie tylko dzieci wyruszają na zabawę w przerażających strojach.

Długa historia strasznego święta

Najprawdopodobniej Halloween wywodzi się sprzed dwóch tysięcy lat z celtyckiego obrzędu zwanego Samhain, związanego z pożegnaniem lata i początkiem zimy. Wierzono wówczas, że dusze umarłych odwiedzają żywych. Uważa się, że tradycja przebierania się związana jest z odstraszaniem złych duchów i demonów. Dziś z Halloween kojarzą się przede wszystkim wydrążone dynie, postać czarnego kota, straszne farmy, czy wspomniana już wcześniej zabawa „cukierek albo psikus”.

Halloween ma się w Polsce coraz lepiej

Prawdziwe halloweenowe szaleństwo od lat niezmiennie trwa w Stanach Zjednoczonych. A jednak i w Polsce staje się już popularnym świętem. Z roku na rok mamy coraz większy wybór tematycznych imprez i maskarad.  W sklepach znajdziemy odpowiednie na ten dzień straszne przebrania, maski, akcesoria czy sztuczną krew. Dzieci i dorośli prześcigają się w wyborze odpowiedniego przebrania. Część osób wykonuje je samodzielnie, większość decyduje się na zakup gotowego stroju. A wybór jest przeogromny: wampiry, zombie, kościotrupy, wiedźmy, duchy, czy przebrania odnoszące się do postaci ze znanych filmów i seriali.

Warto skorzystać z okazji

W ramach Halloween często organizowane są różnego rodzaju promocje i wyprzedaże. Butiki odzieżowe prześcigają się w udzielanych klientom rabatach, podobnie sklepy ze sprzętem elektronicznym. Warto więc śledzić okazje do zakupienia po okazyjnych cenach ciekawych ubrań czy też smartfonów. Jeśli natrafimy na ciekawą ofertę, ale nie przewidzieliśmy wcześniej w swym budżecie takiego wydatku, zawsze możemy wziąć niewielką pożyczkę online, na zakup upatrzonego przez nas produktu.

 

 

icon_loan
Wybierz kwotę:
Termin
WYBRANA POŻYCZKA:
Wnioskowana kwota:
Okres:
Koszt pożyczki:
Kwota do spłaty:
Data spłaty:
RRSO: