11.01.2018

5 sposobów na niższe rachunki #1

Dzięki niewielkim, a przede wszystkim nieinwazyjnym staraniom możemy sprawić, że nasze rachunki będą niższe nawet o 20%. Przedstawiamy w tym wpisie  5 sposobów na niższe rachunki!

1. Zamontuj perlatory

To specjalne końcówki, które w prosty sposób zamontujesz na domowych kranach. Warto to zrobić, bo pozwalają one zaoszczędzić nawet do 60% wody. Perlatory napowietrzają wodę, dzięki czemu wydaje nam się, że strumień jest mocniejszy, a my zużywamy zdecydowanie mniej wody. 

2. Odłączaj sprzęty z prądu na noc lub kiedy wyjeżdżasz na dłużej

Możesz zaopatrzyć się w specjalne listwy zasilające z wyłącznikami. Wystarczy jedno kliknięcie, a odłączysz z prądu wszystkie wpięte do listwy urządzenia. Pamiętaj, że tryb czuwania (“stand by”) urządzeń też niepotrzebnie pożera energię!

3. Kupuj oszczędne sprzęty klasy energetycznej A+

Sprzęty o najwyższej klasie energetycznej A+ potrafią być sporo droższe od zwykłych urządzeń. Warto jednak zainwestować w lepszy sprzęt, by oszczędzić na rachunkach w przyszłości. Ta zasada tyczy się jednak sprzętów używanych najczęściej – na przykład lodówki czy pralki. Pamiętajmy też, że zawsze możemy sięgnąć po finansowe wsparcie w postaci szybkiej pożyczki online, a na oddanie będziemy mieli nawet 45 dni. Warto wiedzieć, że nie ma większego sensu kupowanie drogiego, ale oszczędnego odkurzacza czy zmywarki, jeśli używamy ich bardzo sporadycznie.

4. Zastanów się nad zmianą taryfy u swojego dostawcy prądu

Aby taryfa dwustrefowa była dla nas opłacalna, musimy przeanalizować w jakich godzinach najczęściej korzystamy z domowych sprzętów. Jeśli częściej jesteś w domu wieczorami, niż w ciągu dnia to zmiana taryfy na dwustrefową może przynieść znaczne oszczędności. Oznacza to, że w godzinach od 13 do 15 i późnym wieczorem i nocą (od 22.00 do 6.00) prąd może być tańszy nawet o 10-20% niż w taryfie jednostrefowej. 

5. Przemyśl wszystkie posiadane abonamenty

Zrezygnuj z tych najmniej potrzebnych lub negocjuj z dostawcami usług nowe, korzystniejsze oferty. Dobrą okazją do negocjacji  jest zbliżający się koniec obowiązującej umowy – możemy przedstawić konsultantowi nasze oczekiwania i istnieje duże prawdopodobieństwo, że zostanie nam przedstawiona atrakcyjniejsza, niż ta dotychczasowa, oferta. 

Dobre nawyki to podstawa

Część z wymienianych przez nas sposobów wymaga wprowadzenia w swoje życie dobrych nawyków. Warto jednak to zrobić, zwłaszcza, jeśli zależy nam na zmniejszeniu wydatków na rachunki oraz jeśli chcemy być bardziej proekologiczni. Więcej sposobów na niższe rachunki w kolejnym wpisie!

Podobne artykuły

Jak obniżyć opłaty za energię elektryczną?

Ceny energii elektrycznej drastycznie poszły w górę. Wiele gospodarstw domowych mierzy się z rosnącymi kosztami utrzymania mieszkań. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób szuka sposobów na oszczędzanie. W jaki sposób można obniżyć rachunki za energię elektryczną?

09.09.2022Pokaż więcej
10 sposobów na domowe oszczędności

 Jeśli szukamy oszczędności warto zastanowić się nad ostatnimi wydatkami. Ile z nich było zbędnych, bez czego mogliśmy się obyć? Planując wydatki na kolejny miesiąc polecamy pamiętać też o kilku dodatkowych zasadach i dobrych nawykach, które pomogą nam zaoszczędzić pieniądze. 1. Nie marnuj żywności – badania wykazują, że przeciętny Polak wydaje około 300 złotych miesięcznie na […]

27.10.2017Pokaż więcej
Oryginalny walentynkowy upominek do 50 zł

Walentynki tuż, tuż. Jeśli nie masz wolnej gotówki na prezent i nie chcesz brać chwilówki online ani  korzystać z karty kredytowej, możesz skorzystać z naszych pomysłów. Prezent nie musi kosztować majątek. Jeśli masz w portfelu 50 zł to wystarczy, aby wywrzeć dobre wrażenie na drugiej połówce.

09.02.2017Pokaż więcej
 • Pierwsza pożyczka
 • Kolejna pożyczka
Kwota pożyczki
Kwota pierwszej pożyczki to maksymalnie 5000 zł. Wyższa kwota dostępna przy kolejnej pożyczce.
100015000
Okres spłaty
dni
 • Zaloguj się do Profilu Klienta i sprawdź ofertę!
  Weź do 3000 zł za 0 zł, nawet do 5000 zł
  z RABATEM 50%
 • Koszt pożyczki0 zł0 zł
 • RRSO0%0%
 • Kwota do zwrotu
  01.01.2021
  0 zł0 zł
Formularz informacyjny Reprezentatywny przykład

Polecane artykuły