clock-icon
  Godziny pracy Biura Obsługi Klienta: Pn. - Pt.: 8:00 - 20:00 Sob.: 8:00 - 18:00 Ndz.: 9:00-17:00

5 sposobów na niższe rachunki #1

Dzięki niewielkim, a przede wszystkim nieinwazyjnym staraniom możemy sprawić, że nasze rachunki będą niższe nawet o 20%. Przedstawiamy w tym wpisie  5 sposobów na niższe rachunki!

 

1. Zamontuj perlatory

To specjalne końcówki, które w prosty sposób zamontujesz na domowych kranach. Warto to zrobić, bo pozwalają one zaoszczędzić nawet do 60% wody. Perlatory napowietrzają wodę, dzięki czemu wydaje nam się, że strumień jest mocniejszy, a my zużywamy zdecydowanie mniej wody. 

2. Odłączaj sprzęty z prądu na noc lub kiedy wyjeżdżasz na dłużej

Możesz zaopatrzyć się w specjalne listwy zasilające z wyłącznikami. Wystarczy jedno kliknięcie, a odłączysz z prądu wszystkie wpięte do listwy urządzenia. Pamiętaj, że tryb czuwania (“stand by”) urządzeń też niepotrzebnie pożera energię!

3. Kupuj oszczędne sprzęty klasy energetycznej A+

Sprzęty o najwyższej klasie energetycznej A+ potrafią być sporo droższe od zwykłych urządzeń. Warto jednak zainwestować w lepszy sprzęt, by oszczędzić na rachunkach w przyszłości. Ta zasada tyczy się jednak sprzętów używanych najczęściej – na przykład lodówki czy pralki. Pamiętajmy też, że zawsze możemy sięgnąć po finansowe wsparcie w postaci szybkiej pożyczki online, a na oddanie będziemy mieli nawet 45 dni. Warto wiedzieć, że nie ma większego sensu kupowanie drogiego, ale oszczędnego odkurzacza czy zmywarki, jeśli używamy ich bardzo sporadycznie.

4. Zastanów się nad zmianą taryfy u swojego dostawcy prądu

Aby taryfa dwustrefowa była dla nas opłacalna, musimy przeanalizować w jakich godzinach najczęściej korzystamy z domowych sprzętów. Jeśli częściej jesteś w domu wieczorami, niż w ciągu dnia to zmiana taryfy na dwustrefową może przynieść znaczne oszczędności. Oznacza to, że w godzinach od 13 do 15 i późnym wieczorem i nocą (od 22.00 do 6.00) prąd może być tańszy nawet o 10-20% niż w taryfie jednostrefowej. 

5. Przemyśl wszystkie posiadane abonamenty

Zrezygnuj z tych najmniej potrzebnych lub negocjuj z dostawcami usług nowe, korzystniejsze oferty. Dobrą okazją do negocjacji  jest zbliżający się koniec obowiązującej umowy – możemy przedstawić konsultantowi nasze oczekiwania i istnieje duże prawdopodobieństwo, że zostanie nam przedstawiona atrakcyjniejsza, niż ta dotychczasowa, oferta. 

Dobre nawyki to podstawa

Część z wymienianych przez nas sposobów wymaga wprowadzenia w swoje życie dobrych nawyków. Warto jednak to zrobić, zwłaszcza, jeśli zależy nam na zmniejszeniu wydatków na rachunki oraz jeśli chcemy być bardziej proekologiczni. Więcej sposobów na niższe rachunki w kolejnym wpisie!

 

icon_loan
Wybierz kwotę:
Termin
WYBRANA POŻYCZKA:
Wnioskowana kwota:
Okres:
Koszt pożyczki:
Kwota do spłaty:
Data spłaty:
RRSO: